Jay-Z's One-of-a-Kind D'Ussé Cognac selger for $ 66 000 på auksjon - Men Life Web Journal

Innholdsfortegnelse

En skål for den formidable Shawn Carter. En sjelden tapping av D'ussé, offisielt kjent som "flaske nr. 1" fra Grande Champagne Cognac Anniversaire Limited Edition 1969, har nettopp gått under hammeren på Sotheby's, men dette er ikke noe ånd. Den utsøkte utgivelsen ligger i en fasettert krystallkaraffel formet som en diamant og har en engangsgravert signatur fra musikkmogulen Jay-Z. Hvis det ikke var nok, er flasken også prydet med et blad på 24 karat blad på halsen og dekorert med symbolet påLe Croix de Lorraine, det historiske franske emblemet mot, ære og utholdenhet.

Auksjonen gikk live 1. mars, med sikte på å skaffe midler til Shawn Carter Foundation, rapperens ideelle mentororganisasjon. Selv om det ikke var noen reserv på Jay -Z D’ussé -konjakkflasken, hadde Sotheby’s lagt et innledende estimat i størrelsesorden 24 000 dollar - 75 000 dollar. En måned senere, og vi vet nå at de hadde rett. Jay-Z-signert flaske D’ussé solgt for USD 52 000 dollar (66 000 dollar), men Sotheby's har ikke avslørt navnet på kjøperen.

Selv om du kan argumentere for at estetikk var ansvarlig for resultatet, vet cognacelskere hvor spennende denne tappingen er. Dekantert fra en enkelt fat, har spritet blitt modnet i et halvt århundre i det store Château de Cognac -huset i Frankrike. Jay-Z-tilkoblingen kom senere da merket angivelig overrasket deleieren/rapperen med tappingen for å feire sin 50-årsdag. Noe filantropen valgte Carter å ikke åpne den selv, men heller lagre flaske nr. 1 på auksjon.

“Da kjellermesteren vår, Michel Casavecchia, oppdaget den eldre væsken på Château de Cognac og forklarte hvor virkelig den er av et slag, var det viktig for meg å hedre den ved å gjøre noe som ville feire dens egenart. Når tønnen er tømt, er det ingen måte at væsken kan gjenskapes, sier Carter i en uttalelse.

“Hele prosessen bak Anniversaire -kolleksjonen fra 1969 minnet meg om hvorfor jeg engasjerte meg i brennevinindustrien i utgangspunktet - for å skape noe som vil tåle tidens tann. Det betyr mye at vi endelig kan dele D’USSÉ 1969 Anniversaire Limited Edition med resten av verden, og vi er stolte over å kunne auksjonere den første flasken i samlingen med Sotheby's til fordel for Shawn Carter Foundation. ”

For de som var så uheldige å gå glipp av flaske nr. 1, kan du fortsatt få hendene på utgivelsen. Femti flasker ble laget for å markere musikkmogulens milepæls fødselsdag, men bare en bærer den graverte signaturen. Ikke forvent at de kommer billig, skjønt.

Du vil bidra til utvikling av området, dele siden med vennene dine